Koalicija Durys Kaunui

Kauno miesto Pirmosios Respublikos nekilnojamas kultūros paveldas, modernizmo architektūros pavyzdžiai sulaukia vis daugiau pripažinimo –  pateikta pirminė paraiška „Kaunas 1919-1939 m.: sostinė, įkvėpta modernizmo judėjimo”, kuri buvo pripažinta atitinkanti formaliuosius paraiškos formos reikalavimus, keliamus UNESCO Pasaulio paveldo apsaugos konvencijos šalių preliminariesiems sąrašams.

Deja, mieste labiau apleista mažosios modernizmo architektūros tema. Visuomenė ne iki galo informuota ir supratusi mažųjų nekilnojamojo turto objektų vertę. Nors Kauno mieste yra ir gerų pavyzdžių (pvz. Putvinskio g.) — bet dažni ir atvejai, kai modernizmo architektūros pastatuose statomos mažiausios vertės plastmasinės, metalinės durys, suniokojami kiti nekilnojamojo paveldo elementai.

Mūsų 2017 metų darbai – suburti neformalią koaliciją „Durys Kaunui“ iš visuomenės autoritetų, aktyvių kauniečių, paveldo srities specialistų, kuri prisidėtų prie visuomenės aktyvinimo ir sklaidos Kauno m. paveldosaugiškai vertingų pastatų valdytojų tarpe,  o taip pat išleisti ir išplatinti Kauno mieste lankstinuką su aktyvinančia informacija bei  surengti  informacinius renginius bendruomenėms.

Projektą “Koalicijos „Durys Kaunui“ subūrimas ir sklaida“ 2017 m. Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos ir atgaivinimo projektų programoje iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos.

2016 m. VšĮ „Gražinkime Kauną“  įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos fondo dalinai finansuotą projektą „Durys Kaunui: Metodika modernizmo architektūros mažųjų formų atkūrimui“. Jo palikimas – šviečiamasis architektūrinis maršrutas “Gražiausios tarpukario Kauno durys“.

 

Reklama