Priežastys restauruoti duris – stiliaus ir kokybės pajautimas, bendruomeniškumas

Lapkričio ketvirtadieniais pradėjome keturių Kauno miesto centrinėse seniūnaitijose vykstančių renginių ciklą „Nauja durų kokybė Kauno Centrui: kūrybiškumas, stilius, bendruomeniškumas“.

Švietėjiško, bendruomeniško projekto tikslas –  raginti kauniečių bendruomenę puoselėti mažąsias paveldo formas, skatinti pilietiškumą. Siekiame, kad kuo rečiau vietoj vertingų, istoriją turinčių durų mūsų mieste būtų įstatomos metalinės ar plastmasinės.

Kuo vertinga Kauno modernizmo architektūra?

Pirmą iš vakarų savo pranešimu „Kauno tarpukario architektūros vertės” atidarė doc. Dr. Vaidas Petrulis, KTU Architektūros ir statybos instituto Architektūros istorijos ir paveldo tyrimo centro vadovas.

NKKCD-iliustracija

Architektūrologas, Kauno modernizmo tyrinėtojas iliustratyviai pristatė Kaune Pirmosios Respublikos architektų sukurtas vertes – artumą istoriniam ir gamtiniam kontekstui, architektūrinės kalbos įvairovę.

Išsilavinimą Italijos, Vokietijos, Prancūzijos ir kitų Europos šalių mokyklose įgiję jauni architektai Kaune taikė visame pasaulyje atpažįstamą modernizmo estetiką: juostinius langus, plokščius stogus, geometrinių tūrių ir plokštumų sąskambius. „Tautinio stiliaus“ papuošimai, kuriuos šiandien siejame su art deco, visą tarpukarį irgi buvo svarbūs Kauno statytojams.

Dr. Petrulis atkreipė dėmesį, kad išskirtinai savitą ir savą modernizmą akcentuojančią Kauno paraišką jau galima rasti internete tarp paskelbtų kandidatų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Kauno muziejaus Gotikinėje salėje susirinkę diskusijų dalyviai taip pat diskutavo apie galimybes šias vertes renovuoti ir išsaugoti, pateikė nemažai praktinių idėjų.

Kitą ketvirtadienį – diskusijos apie medį iš praktinės pusės

Ketvirtadienį, lapkričio 30 dieną nuo 17.30 iki 19 val. val. kviečiame visus kauniečius, o ypač Žaliakalnio gyventojus, namų savininkus į ciklo renginį „Stilius“, kuris vyks Kauno apskrities viešosios bibliotekos (Radastų g. 2), 322 auditorijoje. Už svetingumą dėkojame KAVB Kultūros renginių ir leidybos grupei.

Restauratorius, dailininkas, Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo katedros vedėjas, dėstytojas Bangutis Prapuolenis supažindins su pranešimu “ Medinių durų restauravimo praktiniai klausimai”.

Tikimės, kad patyrusiam meistrui užduosite klausimų; galbūt – papasakosite apie savo sutiktas kliūtis atnaujant autentiškas Kauno daleles, ir kaip jas įveikėte.

Prieš renginį kviečiame ir į ekskursiją “Gražiausios Kauno durys plius: Žaliakalnis”, kur susipažinsime su gerosios (ir blogosios) praktikos pavyzdžiais kaimynystėje, Žaliakalnio gatvelėse. Plačiau apie tai, kur ir kada keliausime – ekskursijos aprašyme “Facebook“.

Nespėjote? Bus dar dvi progos susitikti!

Projektas tęsis dar du ketvirtadienius (mūsų dar laukia renginiai – gruodžio 7 d. „Paveldas“ ir gruodžio 14 d. „Kūrybiškas bendruomeniškumas“); visu kviesime ir į  dar vieną ekskursiją pėsčiomis „Gražiausios Kauno durys plius: Naujamiestis“ – prenumeruokite ir sekite informaciją mūsų „Facebook“ profilyje.

Projektą „Nauja durų kokybė Kauno Centrui: kūrybiškumas, stilius, bendruomeniškumas“ iš dalies finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s